fbpx

Osłony zewnętrzne – wybierz sprawdzone zadaszenie dla Twojego ogrodu

Choć kalendarzowa wiosna zawitała już na dobre i pierwsze promienie słoneczne zaczynają przedzierać się przez chmury, na zewnątrz nadal jest chłodno. Jest to zatem idealny czas na to, aby przygotować się do lata i pomyśleć nad zmianami we własnym ogrodzie. Jeśli dysponujesz ogrodem o dużej lub średniej powierzchni lub planujesz budowę tarasu, postaw na praktyczną osłonę zewnętrzną. Nie tylko będzie zapewniać ochronę przed słońcem czy deszczem, ale również wpłynie korzystnie na wygląd ogrodu. W poniższym artykule omówimy wybrane rodzaje zadaszeń zewnętrznych, które uprzyjemnią Ci relaks w zaciszu własnego ogrodu już od pierwszych, słonecznych i ciepłych dni. Zachęcamy do lektury.

Zadaszenie do ogrodu

Zadaszenie do ogrodu to konstrukcja, która ma zapewniać ochronę przed zmiennymi czynnikami pogodowymi. Jej zadaniem jest również poprawa funkcjonalności i wygody użytkowania przestrzeni wokół domu. Wybór odpowiedniego zadaszenia może przynieść wiele korzyści, między innymi wydłużyć czas spędzany we własnym ogrodzie wraz z przyjaciółmi lub rodziną. Decydując się na montaż zadaszenia, można też zyskać dodatkowe miejsce do przechowywania, np. mebli ogrodowych lub drewna. Solidna osłona zewnętrzna zapewnia też cień. Dzięki czemu temperatura na tarasie bądź też w rekreacyjnej części ogrodu znacznie się obniża. Jest to szczególnie przydatne rozwiązanie w upalne dni. Wyposażając dodatkowo niektóre rodzaje zadaszeń w boczne zasłony lub też rolety, można zachować całkowitą prywatność u siebie w ogrodzie. Sąsiedzi nie będą więcej zaglądać przez ogrodzenie, a Ty w spokoju odpoczniesz lub spędzisz czas z przyjaciółmi, świętując swoje na przykład urodziny.

Estetyka i wyższa wartości nieruchomości

Decydując się na zadaszenie zewnętrzne tarasu lub też do ogrodu, warto zwrócić uwagę na estetykę wykończenia. Najlepiej postawić na osłonę, która będzie świetnie komponowała się ze stylem, w jakim urządzony jest ogród. W ten sposób wpłynie ona korzystnie na wygląd całego domu i przestrzeni wokół budynku. Dobrze zaprojektowane i wykonane zadaszenie tarasu może znacznie podwyższyć wartość nieruchomości. Przestrzeń wokół domu staje się funkcjonalna, a także estetyczna. Oba czynniki przyciągają potencjalnych nabywców.

Osłony zewnętrzne do ogrodu i tarasu – co wybrać?

Wraz z nadejściem ciepłych dni, wiele osób woli relaks z książką lub kawą na tarasie, w ogrodzie niż oglądanie telewizji czy przeglądanie social mediów na kanapie w domu. W tym celu warto odpowiednio wyposażyć ogród i zamontować praktyczne zadaszenie lub zacienienie.

Markizy

Markiza to popularny rodzaj ochrony zewnętrznej. Coraz częściej wybierana jest przez właścicieli domów jednorodzinnych, mieszkań, hoteli, kawiarni oraz restauracji, szukających praktycznego zadaszenia do ogrodu. Oferujemy naszym klientom możliwość zakupu markiz tarasowych, półkasetowych, kasetowych, o różnych wymiarach. Osłony te montuje się bezpośrednio do budynku, zacieniają one część tarasu lub ogrodu, gdzie zaaranżowana zostaje strefa relaksu.

Parasole elektryczne 

Dużych rozmiarów parasole elektryczne to rodzaj osłony przed słońcem wybierany zwykle przez osoby prowadzące, np lokale usługowe. Coraz częściej decydują się na ich zakup również właściciele nowoczesnych domów jednorodzinnych. Mocuje się je bezpośrednio nad tarasem lub też stabilizuje betonowymi płytami do gruntu. Dzięki nim można korzystać z ogrodu nawet podczas zmiennej pogody.

Żagle tarasowe 

Osobom, które chcą zadaszyć cały taras, znajdujący się tuż obok domu, polecamy zakup praktycznych żagli tarasowych. Jest to jedna z nowocześniejszych osłon przeciwsłonecznych, która gwarantuje maksymalny komfort w ciepłe dni. Dzięki nim można stworzyć przydomową strefę relaksu, a także podnieść walory estetyczne ogrodu.

Sunshield

Żaluzje Sunshield to nowoczesne systemy zewnętrzne i wewnętrzne, które przeznaczone są głównie do dużych, przeszklonych powierzchni. Mogą być montowane nawet w pomieszczeniach o nietypowych kształtach. Wykorzystuje się je najczęściej w ogrodach zimowych lub też w zabudowanych tarasach.

Podsumowanie

Stworzenie własnej strefy relaksu w ogrodzie w pozytywny sposób wpływa na odpoczynek na świeżym powietrzu. Jednym z głównych elementów aranżacyjnych jest oczywiście praktyczna osłona zewnętrzna. Chcąc spędzać czas, popijając kawę na tarasie lub też odpoczywając w ogrodzie zimowym, warto zdecydować się na montaż funkcjonalnego zadaszenia. W Dormax Design znajdziesz m.in. wysokiej jakości markizy, parasole elektryczne, żaluzje Sunshield, a także wiele innych osłon zewnętrznych. Szczególnie polecamy również zakup dopasowanych do stylu mebli ogrodowych i pergoli.