fbpx

Ile kosztują rolety dzień noc i od czego zależy ich cena?

Aby zaaranżować praktyczne, a jednocześnie oryginalne wnętrze, należy wybrać odpowiednie meble i dodatki do domu. Niezwykle ważnym wyposażeniem każdego mieszkania są także osłony okienne. Na rynku można znaleźć mnóstwo zasłon, żaluzji i rolet wewnętrznych, które zabezpieczają pomieszczenie przed słońcem. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się rolety dzień i noc (inaczej rolety duo), przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność i ciekawy design. Czym charakteryzuje się ten rodzaj dekoracji okiennej? Ile kosztują rolety dzień noc i od czego zależy ich cena? Zapraszamy do lektury.

Rolety dzień noc – czym się charakteryzują?

Rolety wewnętrzne dzień noc składają się z ułożonych naprzemiennie pasów materiału – transparentnych i przyciemniających. Wyposażone są w specjalny mechanizm sterowania, dzięki czemu z łatwością można zmieniać położenie pasów, a tym samym regulować ilość wpadającego światła do pomieszczenia. Możliwe jest zatem całkowite odsłonięcie rolety materiałowej dzień i noc lub jej całkowite przyciemnienie. W związku z tym, że na rynku można znaleźć wewnętrzne rolety dzień i noc w różnych kolorach, dobranie produktu pasującego do stylistyki mieszkania i pozostałych elementów wyposażenia wnętrz, nie jest trudne.

Roleta dzień noc – zalety

Wewnętrzna roleta dzień i noc zabezpiecza mieszkanie przed nadmiernym nasłonecznieniem, ograniczając dostęp promieni słonecznych do wnętrz. Sprawdzi się zatem idealnie w takich pomieszczeniach, jak sypialnia, salon czy jadalnia. Ogromną zaletą rolety dzień noc jest możliwość regulowania stopnia zaciemnienia we wnętrzu. Wystarczy jeden ruch ręki, aby pokój rozświetlił się bądź przyciemnił. Produkt jest lekki, łatwy w obsłudze i montażu. Wyróżnić możemy modele:
  • na zaczepach, które nie uszkadzają skrzydła okna,
  • wolnowiszące, które można przymocować do ściany bądź ramy okiennej,
  • w kasecie montowanej nad oknem.
Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na zakup rolety materiałowej dzień i noc? To estetyczna, a jednocześnie funkcjonalna dekoracja każdego okna. Produkt będzie prezentować się doskonale w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz klasycznym. Oryginalna osłona okienna to również świetny wybór do biura, firmy czy budynków użyteczności publicznej. Gustowne, praktyczne rolety wewnętrzne dzień noc wpasują się w każde wnętrze, podkreślając jego charakter.

Jaka jest cena rolet dzień noc?

Zastanawiasz się jaka jest cena rolety dzień i noc? Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ cena osłony okiennej jest zależna przede wszystkim od wielkości rolety oraz rodzaju i jakości materiału (jego grubości, transparentności, koloru). Droższe będą większe modele, sterowane automatycznie (nie ręcznie) oraz montowane w specjalny sposób. Zdecydować się można także na rolety dzień noc na wymiar. Zamawiając taki produkt, to klient ma wpływ na jego końcową cenę.

Rolety dzień i noc – podsumowanie

Rolety wewnętrzne dzień noc to stylowe, funkcjonalne osłony okienne, które sprawdzą się w każdym wnętrzu. Produkt można zamontować w kuchni, jadalni, salonie, sypialni czy biurze. Rolety dzień noc pełnią nie tylko funkcję użytkową, a więc zabezpieczają przed nadmiernym nasłonecznieniem. To także oryginalna, estetyczna dekoracja okienna, która zachwyca designem. Ile kosztuje taka osłona wewnętrzna? Rolety dzień noc na zamówienie to koszt kilkudziesięciu/kilkuset złotych, w zależności od wielkości produktu, jakości materiału, sposobu montażu czy sterowania.