fbpx

Jak zadbać o wygodę pracy zdalnej przy pomocy rolet lub żaluzji?

Home office, czyli praca zdalna bez konieczności przebywania w firmie to coraz popularniejsze rozwiązanie. Najczęściej w domu pracują osoby zajmujące się copywritingiem, grafiką komputerową czy programowaniem. Praca zdalna ma mnóstwo zalet. Aby jednak wykonywanie obowiązków z domu przebiegało sprawnie, należy zadbać nie tylko o dobrą organizację i odpowiednie przygotowanie miejsca pracy, lecz także o właściwe zaciemnienie wnętrza. Komfort pracowników na pewno zwiększy zastosowanie w pomieszczeniu rolet lub żaluzji. Jakie są zalety tych rozwiązań?

Rolety elektryczne i rolety rzymskie – idealne rozwiązanie dla osób pracujących w domu

Dlaczego rolety do świetny wybór dla osób, które pracują zdalnie? Ponieważ chronią doskonale przed promieniowaniem słonecznym, a jednocześnie pozwalają uzyskać dowolny poziom zaciemnienia pomieszczenia, co jest niezwykle ważne podczas pracy przy komputerze, zwłaszcza w ciepłe i słoneczne dni. Do wyboru mamy rolety o różnym stopniu przezierności tkaniny, od takich, które przepuszczają trochę światła (dimout) do takich, które całkowicie zablokują dostęp promieni słonecznych (blackout). Możemy także zdecydować się na rolety rzymskie sterowane elektrycznie, które są bardziej eleganckie, ale tak samo praktyczne jak standardowe rolety. Również w tym przypadku mamy szeroki wybór materiałów do zastosowania.
 1. Rolety elektryczne – ich największą zaletą jest ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem, cicha, płynna praca, a także łatwa obsługa za pomocą pilota lub aplikacji. Aby opuścić bądź podnieść rolety elektryczne nie trzeba przerywać wykonywanych obowiązków, wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk. Dodatkowo ten rodzaj osłony przeciwsłonecznej wykonany jest z wysokiej jakości materiałów o różnym stopniu przezierności. Duży wybór tkanin umożliwia łatwe dopasowanie rolet do wystroju wnętrza.
 2. Rolety rzymskie – to niezwykle funkcjonalny, a równocześnie estetyczny produkt, który nada eleganckiego, klasycznego wyglądu każdemu pomieszczeniu. Rolety rzymskie pełnią zarówno funkcję użytkową, czyli zabezpieczają przed słońcem, jak i dekoracyjną. Główne zalety rolet rzymskich to możliwość dopasowania do niemal każdego rodzaju okien, lekka konstrukcja, świetne zaciemnienie pomieszczenia oraz proste regulowanie.

Żaluzje poziome, pionowe i panelowe – zwiększą komfort pracy zdalnej

Aby stworzyć jak najlepsze warunki pracy w domu, warto postawić na żaluzje, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi. To uniwersalny produkt, który będzie pasować do mieszkań urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, skandynawskim czy bardziej tradycyjnym. Najpopularniejsze są:
 1. Żaluzje poziome – to świetny sposób zaciemnienia wnętrza, a jednocześnie ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia, w którym się pracuje. Do wyboru różnego rodzaju żaluzje poziome wykonane z następujących materiałów:
  • aluminium,
  • drewno,
  • bambus,
  • PCV.
 2. Żaluzje pionowe – ten rodzaj osłony sprawdzi się nie tylko w domowym biurze, lecz także w sypialni, jadalni czy salonie. Żaluzje pionowe nie ruszają się pod wpływem wiatru, a tym samym nie rozpraszają podczas pracy, wszystko dzięki zastosowaniu specjalnych obciążników na lamelach. Ogromną zaletą żaluzji jest możliwość regulowania ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Warto dodać, że produkt może być sterowany ręcznie lub elektrycznie, w zależności od wybranego modelu.
 3. Żaluzje panelowe – to funkcjonalna osłona okna, która wprowadzi do wnętrza orientalny klimat. Główne zalety żaluzji panelowych to łatwy i szybki montaż i demontaż, a także możliwość zamontowania we wnęce okiennej lub na ścianie czy suficie.

Podsumowanie

Podczas pracy zdalnej należy zadbać o odpowiednie warunki panujące w domu. Ważna będzie temperatura w mieszkaniu oraz odpowiednie osłony przeciwsłoneczne, dzięki którym można zaciemnić pomieszczenie w upalne i słoneczne dni. Doskonałym wyborem będą rolety, rolety rzymskie sterowane elektrycznie lub żaluzje panelowe, poziome czy pionowe. Dzięki zastosowaniu takich produktów praca zdalna będzie na pewno bardziej komfortowa.