fbpx

Żaluzje drewniane pomysłem na odmianę każdego wnętrza!

Jeszcze do niedawna najczęściej wybieraną osłoną okienną były żaluzje aluminiowe. Następnie przez wiele sezonów w mieszkaniach królowały rolety z tkanin, które z łatwością można było dopasować do każdego wnętrza, niezależnie od wystroju. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na żaluzje drewniane. Ten rodzaj osłony wewnętrznej montowany jest nie tylko w domach, lecz także w biurach czy budynkach użyteczności publicznej. Dlaczego podczas aranżacji wnętrza, warto postawić na żaluzje z drewna?

Żaluzje drewniane odmienią wygląd każdego wnętrza

Montaż żaluzji drewnianych odmieni zarówno wygląd okna, jak i całego pomieszczenia. Osłona wewnętrzna pełni nie tylko funkcję użytkową i praktyczną, lecz także dekoracyjną. Nada więc przestrzeni charakteru, podkreśli klimat wnętrza oraz będzie wyjątkową ozdobą mieszkania. Eleganckie drewno to subtelny akcent nawiązujący do natury, który tworzy doskonały kontrast dla innych materiałów znajdujących się we wnętrzu. Naturalne tworzywo, z którego wykonane są żaluzje, zachwyca swoim designem, kolorystyką i estetyką. To uniwersalne rozwiązanie, które prezentuje się świetnie w każdej przestrzeni, zarówno we wnętrzach utrzymanych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym, skandynawskim, angielskim, industrialnym czy rustykalnym.

Drewniane żaluzje – trwałość na lata

Żaluzje drewniane są solidne, trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu mogą być użytkowane przez długie lata. Charakteryzują się również odpornością na odbarwienia, uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę i działanie promieniowania słonecznego. Do pomieszczeń o wyższej wilgotności zalecamy żaluzje wykonane ze sztucznego tworzywa, które jest bardziej odporne na wilgoć. Są to żaluzje wykonane z tworzywa Fauxwood.

Żaluzje z drewna – zalety

Instalacja żaluzji drewnianych jest bardzo prosta i nie zajmuje wiele czasu. Ich utrzymanie w czystości jest łatwe, wystarczy od czasu do czasu przecierać lamele suchą ściereczką. Żaluzje drewniane montowane w świetle szyby umożliwiają bezproblemowe otwarcie okna. Pozwalają również dopasować ilość przedostającego się do pomieszczenia światła słonecznego do indywidualnych preferencji, uzyskać efekt pełnego zaciemnienia lub odsłonięcia okna oraz na swobodny przepływ powietrza. Ponadto chronią przed nadmiernym nagrzewaniem wnętrza i słońcem.

Żaluzje drewniane – zastosowanie

Żaluzje drewniane dodadzą wnętrzu szyku, a jednocześnie udekorują mieszkanie. Z racji swojej uniwersalności osłony okienne drewniane będą pasować do każdego pomieszczenia – sypialni, salonu, jadalni, kuchni, pokoju dziecięcego. Na montaż żaluzji z drewna można zdecydować się także w firmach, urzędach czy obiektach użyteczności publicznej. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zasłon i firan. Podsumowując, żaluzje drewniane to uniwersalna osłona przeciwsłoneczna, która wkomponuje się we wnętrza utrzymane zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Produkt nie tylko wyróżnia się swoją funkcjonalnością, trwałością i estetyką, lecz także ciekawym designem i elegancją. Żaluzje z drewna to idealny pomysł na odmienienie każdego wnętrza!