fbpx

Skośne żaluzje fasadowe – czym są, kiedy je stosujemy?

Jeszcze do niedawna jedną z najpopularniejszych zewnętrznych osłon okiennych były rolety. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na żaluzje fasadowe, zarówno zwykłe, jak i skośne. Rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością ze względu na unikatowy design i funkcjonalność. Prosta i lekka budowa znajduje zastosowanie przede wszystkim w budynkach, które wyróżniają się dużymi przeszkleniami. Czym są skośne żaluzje fasadowe? Jakie są ich zalety? Kiedy warto zdecydować się na ich montaż?

Skośne żaluzje fasadowe – co to?

Skośne żaluzje fasadowe to nowoczesne, niezwykle estetyczne osłony okienne instalowane po zewnętrznej stronie obiektu architektonicznego. Wyróżniają się minimalistyczną i bardzo lekką konstrukcją, dzięki czemu mogą być z powodzeniem montowane na budynkach z dużą ilością przeszkleń. Ukośne modele doskonale zabezpieczają przed słońcem, nawet w przypadku pochyłych okien, poprawiając przy tym wygląd elewacji.   Jednym z podstawowych elementów żaluzji fasadowej zewnętrznej są aluminiowe lamele, które mogą występować w różnych kształtach i szerokościach. Charakteryzują się one wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz niewrażliwością na warunki pogodowe (wiatr, deszcz, promieniowanie UV). To właśnie dzięki zmianie kąta nachylenia lamel, istnieje możliwość regulacji dopływu światła i ciepła do wnętrza domu.   Żaluzje zewnętrzne składają się również ze specjalnej linki gwarantującej ich płynne działanie. Prowadnice przymocowywane są do elewacji.

Dlaczego warto się zdecydować na zakup skośnych żaluzji fasadowych?

Żaluzje fasadowe mają mnóstwo zalet. Skutecznie chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednocześnie umożliwiając regulację dopływu promieni słonecznych do pomieszczenia w zależności od potrzeb. Zbyt długie przebywanie w przeszklonych budynkach latem może być uciążliwe przez wzgląd na wysoką temperaturę wnętrza. Właściciele takich obiektów mogą się zdecydować na zakup klimatyzacji bądź żaluzje fasadowe, które są tańszą opcją. Zaciemnienie powstałe na skutek zamontowania osłon okiennych przyczynia się do obniżenia temperatury i stworzenia komfortowych warunków do życia czy pracy. Skośne żaluzje fasadowe zmniejszają poziom hałasu przedostającego się do wnętrza oraz zabezpieczają przed spojrzeniami z ulicy i to bez konieczności całkowitego zasłonięcia okien. Ponadto są wygodne w obsłudze, funkcjonalne i estetyczne. Ich atrakcyjny design wpisze się w aranżacje nowoczesnych, minimalistycznych budynków, podkreślając charakter i wygląd obiektu.

Kiedy warto zamontować skośne żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe są wykonane z wysokojakościowych materiałów o wysokiej odporności na warunki atmosferyczne, dzięki temu nie ulegną uszkodzeniu, przez długie lata użytkowania utrzymując pierwotny wygląd i kolor. Sprawdzą się nie tylko w budynkach z wieloma przeszkleniami (hotelach, biurowcach), lecz także w domach jednorodzinnych. Skośne żaluzje stworzą wyjątkową aranżację i odświeżą fasadę obiektu. Warto rozważyć ich montaż w przypadku wnętrz zlokalizowanych od strony południowej bądź wschodnio-południowej, ponieważ latem to właśnie w takich pomieszczeniach utrzymuje się najwyższa temperatura.