fbpx

Parasole- sposób na powiększenie przestrzeni wypoczynkowej lub restauracyjnej

 

Już nie tylko duże hotele o najwyższym standardzie oferują swoim gościom możliwość korzystania z basenu czy strefy spa. Nawet mniejsze, bardziej kameralne obiekty, rozwijają tą część swojej oferty, podążając za potrzebami klientów.

Niezależnie od położenia, czy to nad morzem, czy w górach, klienci oprócz zwiedzania okolicy, chętnie spędzają czas na terenie hotelowym. Ważna jest więc nie tylko ciekawa oferta usług, ale też zapewnienie najlepszych warunków do wypoczynku.

 

Strefa basenowa- ważny element wypoczynku

 

Hotel Artus Resort w Karpaczu dla swoich gości w sezonie letnim przygotował świetną ofertę wypoczynku nad basenem. Właściciele już wczesną wiosną zadbali o podniesienie komfortu wypoczynku. Strefa nad dużym, zewnętrznym basenem po wyposażeniu w 40 parasoli Alu Smart, zyskała znacząco na funkcjonalności. Nawet jeśli wiosną temperatura nie zachęcała do pływania, zawsze można było pod parasolem, na leżaku korzystać z górskiego klimatu.

Odpoczynek po pływaniu, lektura nowej książki czy zabawy z dziećmi, w cieniu parasola są znacznie przyjemniejsze. Dodatkowo tkaniny w parasolach Glatz skutecznie chronią przed promieniowaniem UV. Zastosowanie nad basenem kilkudziesięciu mniejszych parasoli było najlepszym rozwiązaniem. Jeden parasol służy zazwyczaj do zacienienia dwóch leżaków, więc goście hotelu mogą użytkować je zgodnie ze swoimi preferencjami, rozkładać lub składać, nie zakłócając wypoczynku innym. Przy częstym i intensywnym użytkowaniu warto stawiać na łatwość obsługi i bezawaryjność- parasole Alu Smart mają jedno i drugie.

Z punktu widzenia hotelu, ważna jest również łatwość demontażu oraz przechowywania parasoli po sezonie.

  Więcej na temat tej realizacji znajduje się tutaj: Artus Resort w Karpaczu, parasole Alu Smart    

 

Tarasy w hotelach- przedłużenie restauracji, relaks przy kawie lub drinku

 

Hotel Holiday Inn w Józefowie od kilku lat oferuje możliwość zjedzenia posiłków na tarasie przylegającym do restauracji. Na tarasie bez problemu serwowane są np. śniadania czy lunche.

Klienci bardzo chętnie korzystają z takiej opcji. Nawet wieczorami, dzięki oświetleniu wbudowanemu w parasole, goście mogą w pełni korzystać z tej strefy wypoczynkowej.

Przy projektowaniu zagospodarowania tarasu nasi specjaliści stanęli przed wyzwaniem. Kształt budynku oraz wysoka przeszklona fasada sprawiały, iż stałe konstrukcje typu pergola lub markizy nie były możliwe do wykonania lub nie spełniałyby swoich funkcji. Dlatego wybór padł na duże parasole ze środkową nogą. W tej realizacji świetnie spełniają swoją rolę. Dają zacienienie oraz pozwalają na różne konfiguracje stolików pod nimi.

                                Więcej na temat tej realizacji znajduje się tutaj: Hotel Holiday Inn w Józefowie, parasole Glatz  

 

Sopocki hotel Radisson Blue również zdecydował się na parasole profesjonalne firmy Glatz. Hotel, dzięki naszym parasolom elektrycznym, stworzył zewnętrzną przestrzeń gastronomiczną dla swoich klientów. Pięć profesjonalnych parasoli elektrycznych Palazzo Style zamocowaliśmy do wykonanych wcześniej fundamentów, co podnosi znacząco ich odporność na wiatr. Mocowanie do fundamentu ukrytego pod tarasem ma oczywiście też ważny aspekt wizualny, a dodatkowo na tarasie nie ma żadnych elementów obciążających do parasola, które przeszkadzałyby np. w ustawianiu stolików. Zastosowanie parasoli dużych rozmiarów ułatwia konfigurowanie różnych układów stolików i krzeseł.

Parasole wyposażone są w rynny odprowadzające wodę, co pozwala na komfortowe korzystanie z ich możliwości nawet podczas gorszej pogody.

      Więcej na temat tej realizacji znajduje się tutaj: Hotel Radisson w Sopocie, parasole elektryczne Palazzo Style