fbpx

Majówka pod własną pergolą – konstrukcja budżetowa, innowacyjna, a może kompromisowa?

Majówka to czas, który wielu z nas kojarzy się z wypoczynkiem i pierwszymi, ciepłymi promieniami słońca. To świetna chwila na to, aby po dłuższej, zimowej przerwie usiąść w ogrodzie pod zadaszeniem i delektować się pyszną kawą o poranku w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Aby jednak móc bezpiecznie wygrzewać się w blasku intensywnych już promieni słonecznych, warto zdecydować się na odpowiedni rodzaj zacienienia ogrodu. Szczególnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem są pergole. Na jaką konstrukcję jednak postawić? Budżetową, innowacyjną, a może zdecydować się na rozwiązanie kompromisowe? Zachęcamy do lektury. 

Pergola – estetyczna konstrukcja do ogrodu

Pergola to konstrukcja ogrodowa z zadaszeniem, która łączy w sobie funkcjonalność i estetykę, będąc doskonałym uzupełnieniem przestrzeni na zewnątrz. Dach pergoli składający się z pojedynczych lameli może być częściowo lub całkowicie otwierany, można także obracać lamele pod różnymi kątami. Pergola tworzy przytulne miejsce do wypoczynku i spotkań towarzyskich. Chroni również przed intensywnym słońcem. Konstrukcje te mogą mieć dowolne rozmiary i kształty oraz zostać wykończone różnymi materiałami, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Pergole budżetowe 

Pergola budżetowa to opcja dla tych, którzy chcą stworzyć funkcjonalną i estetyczną przestrzeń na zewnątrz, nie wydając przy tym zbyt dużo pieniędzy. Przykładem klasycznej pergoli budżetowej może być tradycyjna pergola tkaninowa.  To nowoczesna konstrukcja z elementów metalowych, na których zamocowana jest wysokiej jakości tkanina. Tkanina ta służy jako zadaszenie, chroniąc przed słońcem, deszczem, a także dając prywatność i cień. Pergole tkaninowe są idealne do przydomowych ogrodów, tarasów czy balkonów, a także do restauracji i kawiarni. Materiały, jakimi pokryte zostają pokryte, są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, np. intensywny deszcz, słońce, wiatr, co gwarantuje długoletnie użytkowanie. Dostępne w naszym asortymencie pergole tkaninowe można spersonalizować, według własnych potrzeb. Dobrać kształt, kolor i tym samym dopasować ją do otoczenia. Pergole tkaninowe są wyposażone w system regulacji tkaniny, który pozwala na łatwe kontrolowanie ilości światła i cienia. Dzięki temu można z łatwością dostosować nasłonecznienie do naszych potrzeb i preferencji. W przypadku budżetowej pergoli zadaszenie zrobione jest z nieco tańszego materiału lub też stawia się na zacienienie wykonane z roślinności. Należy jednak pamiętać, że oszczędność nie zawsze musi oznaczać niższą jakość. Starannie dobierając materiały, projekt oraz sposób realizacji, można stworzyć atrakcyjną i trwałą pergolę budżetową. W tym wypadku często liczy się zamiłowanie do DIY i klasycznego designu. 

Pergole innowacyjne

Innowacyjne pergole to te, które wykorzystują nowoczesne materiały, technologie oraz nietypowe projekty, aby sprostać różnym potrzebom i oczekiwaniom użytkowników. Przykładem takiego rozwiązania może być pergola RENSON.  Pergole od belgijskiego producenta RENSON stanowią wyjątkowe “przedłużenie” salonu. Konstrukcje można bez problemu zasłonić z każdej strony, a także dostosować przezierność lameli do własnych potrzeb.   Wszystkie pergole marki RENSON mają aluminiową konstrukcję ramy, niezależnie od tego, czy są one wolnostojące, czy montowane do ściany budynku. Mnogość opcji pozwala na pełne dostosowanie pergoli do indywidualnych potrzeb. Konstrukcje te wyposażone są w sterowanie elektryczne i oświetlenie LED po to, aby stworzyć przytulną atmosferę. W wyposażeniu znajdują się również zintegrowane systemy audio oraz grzejniki – wszystko to po to, aby każdy mógł dostosować idealne rozwiązanie do swoich wymagań i cieszyć się przestrzenią na świeżym powietrzu nie tylko latem czy wiosną, ale i przez cały rok. 

Nowoczesne zadaszenie do ogrodu – kompromisowe rozwiązanie 

Osobom, które szukają praktycznego zadaszenia tarasu bądź do ogrodu, jednak zastanawiają się nad zakupem tańszej markizy lub droższej pergoli, szczególnie polecamy klasyczne, jednak nowocześnie wyglądające pergole. W odróżnieniu od tradycyjnych i kompaktowych markiz, pergole wyróżniają się większą odpornością na zmienne warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne, np. liczne zarysowania oraz wgniecenia. Ich minimalistyczny design harmonijnie wpasowuje się w otoczenie, sprawiając, że ogród lub przydomowa strefa wypoczynku stają się miejscem niezwykle prywatnym przez cały rok. System odprowadzania wody z powierzchni sprawdza się niezawodnie podczas deszczowych dni, tworząc solidne zadaszenie bez spadających z zadaszenia kropli i powstawania smug. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na pergolę tkaninową czy pergolę lamelową, nabędziesz doskonałe zadaszenie, które można zamontować bezpośrednio do budynku (podobnie, jak markizy) lub ustawić jako wolnostojącą konstrukcję, zapewniającą ochronę. Wybór odpowiedniej pergoli zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Warto przed dokonaniem transakcji wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim własny budżet. Zakup pergoli nowoczesnej i innowacyjnej może być nieco droższym rozwiązaniem niż zdecydowanie się na samodzielne postawienie konstrukcji czy nabycie markizy. Eleganckie pergole firmy RENSON prezentują się natomiast niezwykle efektownie i elegancko. Z pewnością będą stanowić świetną formę ochrony przed promieniowaniem UV i urozmaicą wygląd ogrodu lub tarasu nie tylko wiosną, ale również i zimą.